Media: Siedziba
Pracodawców RP
Strategie
Bezpieczeństwa
04/11/2024 Patronat:

Holistyczny wymiar bezpieczeństwa Konferencja Horizon: Strategie Bezpieczeństwa ma na celu holistyczne podejście do zagadnienia bezpieczeństwa Polski, które w obliczu narastających konfliktów międzynarodowych i napięć geopolitycznych stanowi obecnie kluczowe wyzwanie na wielu poziomach funkcjonowania państwa i gospodarki.

W dynamicznie zmieniającym się świecie, 25 lat po wstąpieniu Polski do NATO i 20 lat po akcesji do Unii Europejskiej, bezpieczeństwo nie jest już rozumiane w ujęciu militarnym. Teraz równie ważne stają się wyzwania w obszarze ekonomii, geopolityki, otoczenia regulacyjnego, technologii, przemysłu czy klimatu i środowiska.

Ekonomia ma bezpośredni wpływ na stabilność państwa, geopolityka wymaga aktywnej dyplomacji i współpracy międzynarodowej, aby utrzymać odpowiedni poziom bezpieczeństwa w obliczu globalnych zmian. Otoczenie regulacyjne gwarantuje z kolei stabilność i rozwój państwa, jak i gospodarki.

Technologia i przemysł wnoszą nowe możliwości, ale także zagrożenia, takie jak cyberataki. Dlatego inwestycje w te obszary są niezbędne aby zapewnić konkurencyjność i bezpieczeństwo. Z kolei zmiany klimatyczne i zanieczyszczenie środowiska mają bezpośredni wpływ na zdrowie i stabilność społeczną, co sprawia, że odpowiedzialna polityka środowiskowa staje się coraz ważniejsza.

Horizon: Strategie Bezpieczeństwa za cel stawia sobie pogłębioną debatę pomiędzy liderami polskiego i światowego biznesu, czołowymi politykami i ekspertami w swoich dziedzinach na temat strategii, które w kompleksowy sposób zapewnią bezpieczeństwo Polski.
IDEA WYDARZENIA IDEA

Klimat i przemysł Przemysł odgrywa kluczową rolę w gospodarce, a świat stoi przed strategicznym wyzwaniem związanym z rosnącymi wpływami globalizacji i zmianami technologicznymi. W 2023 roku emisje gazów cieplarnianych osiągnęły rekordowe poziomy, co wzmaga zmiany klimatyczne i prowadzi do ekstremalnych zjawisk pogodowych na całym świecie. Firmy przemysłowe, świadome rosnącej presji społecznej i regulacyjnej, inwestują w technologie ekologiczne i zrównoważone rozwiązania, aby zmniejszyć swój ślad węglowy. Zrównoważony rozwój staje się nie tylko koniecznością, ale i szansą na innowacje oraz przewagę konkurencyjną w nadchodzących dekadach. Geopolityka i obronność HOLISTYCZNY WYMIAR BEZPIECZEŃSTWA Ekonomia i regulacje Szeroko pojęte bezpieczeństwo ekonomiczne jest fundamentem współczesnej gospodarki, obejmując regulacje, liberalizację rynków oraz napływ zagranicznego kapitału. W 2024 roku globalne inwestycje zagraniczne wzrosły, napędzając konsumpcję i tworząc nowe możliwości dla przedsiębiorców. Zrównoważona polityka podatkowa i sprzyjające regulacje stają się kluczowe w przyciąganiu kapitału, który stymuluje innowacje i rozwój gospodarczy. W dobie dynamicznych zmian, przedsiębiorczość i inwestowanie odgrywają coraz większą rolę w budowaniu stabilnej i prosperującej przyszłości. Bezpieczeństwo to kluczowy temat naszych czasów, obejmujący konflikty, cyberbezpieczeństwo, nowoczesne technologie i militaria. W obliczu eskalacji cyberataków i globalnych napięć, nowatorskie rozwiązania technologiczne stają się nieodzowne. Sztuczna inteligencja i drony rewolucjonizują zarówno obronę, jak i prewencję. W 2024 roku światowi liderzy skupiają się na wspólnych strategiach, które zapewnią stabilność i ochronę w dynamicznie zmieniającym się świecie. TEMATY

AGENDA WYDARZENIA

17.30 - 18.00

Rejestracja

18.00 - 18.05

Opening Speech

18.05 - 18.40

PANEL: Bezpieczeństwo gospodarcze: ekonomia, rozwój, regulacje

Moderatorka: Karolina Jędrzejewska, Polsat News

Arkadiusz Myrcha - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Jurand Drop - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów

Dariusz Kolasa – Członek Zarządu, STRABAG

Łukasz Dziekoński - Przewodniczący zespołu VC/PE - Rada Polskich Przedsiębiorców, Pracodawcy RP

18.40 - 18.50

WYSTĄPIENIE: Bezpieczeństwo Polski z perspektywy regionów

Mariusz Frankowski - Wojewoda Mazowiecki

18.50 - 19.25

PANEL: Geopolityka i obronność: Współczesne wyzwania bezpieczeństwa

Moderatorka: Prof. Agnieszka Bieńczyk-Missala, UW

Michał Jaros - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii

Tomasz Marciniak - Partner Zarządzający, McKinsey&Company

Andrzej Zwara – Adwokat, Senior Partner w Kancelarii Głuchowski Siemiątkowski Zwara Adwokaci i Radcowie Prawni

Łukasz Łazarewicz – Prezes Zarządu, Związek Pracodawców Przemysłu Rozrywkowego i Gier

19.25 - 20.00

PANEL: Bezpieczeństwo rozwoju: przemysł i inwestycje vs klimat i środowisko

Moderatorka: Julia Cydejko, Polityka Insight

Miłosz Motyka - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska

Witold Literacki - Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych, pierwszy zastępca Prezesa Zarządu, ORLEN

Luiz Hanania - Dyrektor Generalny Grupy Veolia w Polsce, Prezes Zarządu

prof. dr hab. Michał Romanowski - Partner, Adwokat w Kancelarii Romanowski i Wspólnicy sp. k.

PARTNERZY WYDARZENIA

Partroni medialni:

Najwyższy poziom debaty

Prelegenci Horizon: Strategie Bezpieczeństwa

Polityka Prywatności NIP: 5273059816
KRS: 0001039279
REGON: 525456430
Regulamin Konferencji smartideas.club Kontakt z nami! Smart Ideas Sp. z o.o. Zostań Partnerem Horizon: Strategie Bezpieczeństwa ul. Marii Konopnickiej 6 lok. 212
00-491 Warszawa

kontakt@smartideas.club