Poznaj naszych Speakerów
Arkadiusz Myrcha
Ministerstwo Sprawiedliwości
Arkadiusz Myrcha - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości
Prawnik, radca prawny, samorządowiec, doktor nauk prawnych, polityk, poseł na Sejm VIII, IX i X kadencji.
Jest absolwentem V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Toruniu. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
W latach 2006-2008 pełnił funkcję przewodniczącego samorządu studenckiego tej uczelni.
W 2023 r. na Uniwersytecie SWPS uzyskał stopień doktora nauk prawnych na podstawie pracy pt. „Postępowanie ustawodawcze”, której promotorem był Marek Chmaj.
W 2009 r. podjął pracę w prywatnej kancelarii prawniczej, odbył aplikację radcowską, rozpoczynając następnie praktykę w zawodzie radcy prawnego. Z ramienia wojewody kujawsko-pomorskiego powołany w skład rady społecznej Miejskiej Przychodni Specjalistycznej w Toruniu.
W wyborach w 2010 r. z ramienia Platformy Obywatelskiej uzyskał mandat radnego Torunia (wcześniej, w wyborach w 2006, bezskutecznie kandydował z listy komitetu Mariana Filara). W 2014 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję.
W wyborach parlamentarnych w 2015 r. wystartował do Sejmu w okręgu toruńskim z pierwszego miejsca na liście wyborczej PO. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 13 400 głosów. Został wybrany na przedstawiciela Sejmu w Krajowej Radzie Prokuratury (zlikwidowanej w 2016). W Sejmie VIII kadencji został członkiem Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Komisji Ustawodawczej oraz Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach, pracował też w Komisji Gospodarki i Rozwoju (2015-2016).
W wyborach w 2019 roku z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję z ramienia Koalicji Obywatelskiej, otrzymując 32 439 głosów. W Sejmie IX kadencji został wybrany na przewodniczącego Komisji Ustawodawczej. W wyborach w 2023 r. po raz kolejny uzyskał mandat poselski (otrzymał 64 452 głosy).
Mariusz Frankowski
Wojewoda Mazowiecki
Mariusz Frankowski - Wojewoda Mazowiecki
Absolwent Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu na kierunku nauki polityczne o specjalności stosunki międzynarodowe, Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (kierunek: menedżer publiczny), podyplomowych studiów menedżer ds. innowacji, realizowanych wspólnie przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz Lake Forest Graduate School of Management z Chicago oraz Programu Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego.
Od grudnia 2023 roku pełni funkcję Wojewody Mazowieckiego. Ekspert z wieloletnim doświadczeniem w obszarze rozwoju regionalnego i funduszy europejskich, od 2004 roku zaangażowany w pracę na rzecz rozwoju Mazowsza. Od 2007 roku był Zastępcą Dyrektora Departamentu Strategii i Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Następnie w 2011 roku objął stanowisko Dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, którą zarządzał przez 12 lat wspierając realizację programów w ramach trzech unijnych perspektyw finansowych.
Od 2014 roku był Radnym m.st Warszawy, kierował również pracami Komisji Rozwoju Gospodarczego i Cyfryzacji. W latach 2019-2023 był Członkiem Europejskiego Komitetu Regionów, organu doradczego Unii Europejskiej.
Laureat Nagrody Lwy Koźmińskiego 2023.
prof. dr hab. Hanna Gronkiewicz-Waltz
Ekonomistka, profesor nauk prawnych, polityk
prof. dr hab. Hanna Gronkiewicz-Waltz - Ekonomistka, profesor nauk prawnych, polityk
Ekonomistka, profesor nauk prawnych, polityk. Urodziła się w Warszawie. Jest córką powstańca warszawskiego. W 1980 r. współtworzyła struktury NSZZ „Solidarność” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Po wyborach parlamentarnych w 1989 r. była ekspertem obu izb parlamentu w zakresie prawa administracyjnego, gospodarczego i bankowego. W 1992 r. powierzono jej pełnienie funkcji prezesa Narodowego Banku Polskiego. Sprawowała ją przez osiem lat. W tym czasie wzmocniła niezależność banku centralnego, zdynamizowała rozwój sektora bankowego, a także wypracowała rozwiązania, które umożliwiły klarowną politykę licencyjną. W trakcie drugiej kadencji prezesa NBP otrzymała powołanie na stanowisko wiceprezesa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie. W 2005 r., po powrocie do Polski, zdobyła mandat posła na Sejm RP. Była również przewodniczącą Komisji Skarbu Państwa.
W 2006 r. po wygranych wyborach samorządowych objęła urząd prezydenta m.st. Warszawy, który sprawowała jeszcze przez dwie kolejne kadencje. W tym okresie między innymi: rozbudowano pierwszą i otwarto drugą linię metra, które całkowicie odmieniły miasto, zmodernizowano transport publiczny, oddano do użytku jedną z najważniejszych przepraw przez Wisłę – Most im. Marii Skłodowskiej-Curie, przebudowano bulwary wiślane, uruchomiono system wypożyczalni rowerów miejskich Veturilo, a także otwarto Muzeum Żydów Polskich POLIN i Centrum Nauki Kopernik.
W latach 2012-2014 była przewodniczącą EUROCITIES, organizacji zrzeszającej ponad 140 największych miast. Swoją dwunastoletnią działalność jako prezydent Warszawy zakończyła w listopadzie 2018 r. Okres stołecznych rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz, w przeprowadzonych wtedy badaniach IBRIS, pozytywnie oceniło ponad 60% mieszkańców.
W 2019 r. została przewodniczącą misji eksperckiej i doradczej przy Komisji Europejskiej “Climate neutral and smart cities”.
Od 2000 r. jest profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Warszawskiego. W listopadzie 2013 r. Prezydent RP nadał jej tytuł naukowy profesora nauk prawnych. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Prawa i Administracji. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym podręczników i monografii.
Otrzymała wiele prestiżowych nagród krajowych i zagranicznych pism ekonomicznych; m.in. amerykański miesięcznik finansowy „Global Finance”, czterokrotnie zaliczył profesor Hannę Gronkiewicz-Waltz do grona najlepszych prezesów banków centralnych na świecie.
Od 9 czerwca 2022 r. Honorowa Obywatelka Warszawy.
dr hab. Leszek Balcerowicz, prof. SGH
Ekonomista, były Wicepremier i Minister Finansów
dr hab. Leszek Balcerowicz, prof. SGH - Ekonomista, były Wicepremier i Minister Finansów
Ekonomista, profesor Szkoły Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie; wicepremier i minister finansów w pierwszych dwóch niekomunistycznych rządach III RP oraz w latach 1997-2000; prezes Narodowego Banku Polskiego w latach 2001-2007; doctor honoris causa 32 uczelni krajowych i zagranicznych; wyróżniany prestiżowymi nagrodami i odznaczeniami – w Polsce: m.in. Orderem Orła Białego (2005 r.), najwyższym odznaczeniem państwowym, które otrzymał za wkład w transformację ustrojową naszego kraju, oraz za granicą: m.in. nagrodami im. Miltona Friedmana, Ludwika Erharda, Friedricha von Hayeka, przyznanymi mu za promowanie wolności; członek grupy G-30.Założyciel i przewodniczący Rady think tanku Forum Obywatelskiego Rozwoju.
Monika Rosa
Ślązaczka, posłanka, feministka. Wiceprzewodnicząca partii .Nowoczesna.
Monika Rosa - Ślązaczka, posłanka, feministka. Wiceprzewodnicząca partii .Nowoczesna.
Ślązaczka, posłanka, feministka. Wiceprzewodnicząca partii .Nowoczesna. Wspiera społeczność LGBTQ+ w dążeniu do uzyskania równych praw, Ślązaków w uznaniu języka i statusu mniejszości, osoby z niepełnosprawnościami w walce o godne życie. Stworzyła Parlamentarny Zespół Praw Dziecka, bo w tym obszarze jest bardzo dużo do zrobienia. Całe życie towarzyszy jej hasło „Kożdy inkszy, wszyjscy rōwni”. Członkini Komisji Sejmowych: Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Zainteresowana tematem górnictwa i transformacji energetycznej.
Jurand Drop
Wiceminister Finansów
Jurand Drop - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów
Jurand Drop jest podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów. Nadzoruje departamenty Polityki Makroekonomicznej, Długu Publicznego, Rozwoju Rynku Finansowego oraz Efektywności Wydatków Publicznych i Rachunkowości. Jest członkiem Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów, reprezentuje Ministra Finansów w Stałym Komitecie Rady Ministrów. Pełni również funkcję Głównego Rzecznika Dyscypliny Wydatków Publicznych.
Jurand Drop jest ekonomistą, urzędnikiem publicznym i wykładowcą akademickim. Ukończył Akademię Ekonomiczną (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny) w Krakowie na Wydziale Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych, ze specjalizacją Studia Europejskie. W trakcie studiów odbył staż w Narodowym Banku Polskim. Obronił pracę magisterską nt. teorii optymalnego obszaru walutowego w perspektywie Europejskiej Unii Walutowej.
W latach 1999-2005 pracował jako asystent w Katedrze Makroekonomii AE, gdzie wykładał makroekonomię, ekonomię matematyczną i europejską unię walutową. Wykładał także na kilku prywatnych uczelniach ekonomicznych.
W 2003 r. zdał egzamin na urzędnika europejskiego. Od 2005 r. do 2008 r. pracował jako ekonomista w Komisji Europejskiej w Brukseli, gdzie zajmował się programem rozwoju cyfryzacji i2010, programem reform gospodarczych Strategia Lizbońska, oraz analizami ekonomicznymi w Dyrekcji Generalnej ds. Społeczeństwa Informacyjnego i Mediów. Uczestniczył w negocjacjach między Komisją Europejską i państwami członkowskimi UE w zakresie reform gospodarczych oraz tworzenia programów w polityce spójności, w tym polskiego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Po powrocie do Polski, w latach 2009-2011 był zatrudniony w MSWiA w Warszawie, gdzie pełnił funkcję naczelnika Wydziału ds. Strategii i Koordynacji Programów Krajowych w Departamencie Społeczeństwa Informacyjnego. Głównym zadaniem, które realizował, było przełożenie reform zawartych w programie i2010 do praktyki polskiej administracji. Współpracował z ministerstwami, administracją samorządową, a także z interesariuszami z sektorów telekomunikacji i IT.
W 2011 r. objął stanowisko radcy ds. analiz ekonomicznych w Zespole Ambasadora w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej (SPRP) w Brukseli, gdzie reprezentował Polskę m.in. w Grupie Zadaniowej ds. Grecji, zajmującej się rozwiązywaniem kryzysu fiskalnego w tym kraju. Następnie w latach 2012-2015 pełnił funkcje radcy ds. społeczeństwa informacyjnego, pracując jako przedstawiciel Polski w grupach roboczych Rady wypracowujących akty prawne z zakresu cyfryzacji, telekomunikacji, usług pocztowych, a także cyberbezpieczeństwa, a okresowo także ochrony danych osobowych oraz sprzętu radiowego i telekomunikacyjnego.
Po zakończeniu pracy w SPRP w 2015 r. został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji odpowiedzialnym za politykę cyfryzacji, telekomunikację, cyberbezpieczeństwo i administrację elektroniczną. Reprezentował Ministra Cyfryzacji i Administracji w Komitecie RM ds. Cyfryzacji oraz w Komitecie ds. Europejskich.
W latach 2020-2023 pełnił funkcje koordynatora krajowego ds. Finlandii, Litwy i Polski w Dyrekcji Generalnej ds. Sieci Telekomunikacyjnych, Treści i Technologii w Komisji Europejskiej w Brukseli. Odpowiadał m.in. za wspieranie tych trzech krajów w polityce telekomunikacji, cyberbezpieczeństwa, zielonych technologii informacyjno-komunikacyjnych i ich wdrażanie w przedsiębiorstwach. Uczestniczył w procesie tworzenia reform ekonomicznych, w tym w negocjacjach dot. Krajowych Programów Odbudowy oraz przewidzianych przez nie implementacji celów i kamieni milowych, a także w procedurze Semestru Europejskiego.
W 2023 r. został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów.
Justyna Szylman
ZACHĘTA – NARODOWA GALERIA SZTUKI
Justyna Szylman - p.o. Dyrektor, ZACHĘTA – NARODOWA GALERIA SZTUKI
Menadżerka, menadżerka kultury, trenerka o ponad 20-letnim doświadczeniu w zarządzaniu, wykładowca, mentorka. Praktyk biznesowy w sektorze mediów, kultury oraz NGO.
Łączy biznes ze sztuką współczesną w rozwijaniu nowoczesnych kompetencji zawodowych, społecznych oraz interpersonalnych.
Specjalistka zarządzania poprzez wartości, autorka podcastu „Krótkie rozmowy o przyszłości” oraz platformy Future Thinking Hub wyznaczającej kierunki rozwoju firm, organizacji i liderów przyszłości.
Inicjatorka i współtwórczyni programu otwartości instytucji publicznej, w szerokim tego słowa znaczeniu.
Obecnie pełni obowiązki dyrektora w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki, gdzie w latach 2011- 2017 była wicedyrektorką.
Wiceprezeska Zarządu Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych oraz członkini Rady Fundacji Gessel.
Pierwsza Dyrektor Zarządzająca Vogue Polska. Odpowiedzialna za założenie struktury wydawniczej, wprowadzenie tytułu na rynek oraz rozwój portfolio produktów marki.
Jako wicedyrektor Instytutu Adama Mickiewicza w latach 2000 – 2005 odpowiedzialna za realizację międzynarodowych projektów kulturalnych podczas akcesji Polski do UE.
Andrzej J. Kozłowski
EMITEL
Andrzej J. Kozłowski - Prezes Zarządu EMITEL
Andrzej J. Kozłowski pełni funkcję Prezesa Zarządu Emitel S.A. od 1 stycznia 2018 r. Posiada 25-letnie doświadczenie zawodowe w Polsce oraz za granicą.
Przed objęciem obecnego stanowiska, w latach 2009-2017 zajmował stanowisko Dyrektora Wykonawczego ds. Strategii i Zarządzania Projektami w PKN ORLEN S.A. Pełnił również funkcję Członka Zarządu Unipetrol a.s. w Czechach odpowiedzialnego za Strategię i M&A, Przewodniczącego Rady Nadzorczej ORLEN Upstream Sp z o.o. w Polsce oraz Członka Rady Dyrektorów ORLEN Upstream Canada Ltd. w Kanadzie.
Wcześniej, przez ponad 10 lat związany był z sektorem telekomunikacyjnym i nowych technologii, pracując jako menedżer w polskich i międzynarodowych korporacjach. Pan Kozłowski jest absolwentem WSB – National Louis University w Nowym Sączu na kierunku Zarządzanie i Marketing. Posiada także dyplom MBA Maastricht School of Management w zakresie strategii korporacyjnej i polityki przemysłowej.
Andrzej Kozłowski zasiada w Radzie Doradczej Atlantic Council oraz American Chamber of Commerce w Polsce. Ponadto bierze czynny udział w pracach Rady Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych przy Politechnice Warszawskiej oraz jest członkiem Rady Interesariuszy na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.
Wojciech Trojanowski
STRABAG
Wojciech Trojanowski - Członek Zarządu STRABAG Sp. z o.o.
Od 2013 roku współtworzy dwuosobowy zarząd kierujący działaniami Grupy STRABAG w Polsce.
Z wykształcenia magister ekonomii, absolwent Szkoły Głównej Handlowej i stypendysta Uniwersytetu Wiedeńskiego na kierunku ekonomiki przedsiębiorstwa.
Karierę zawodową rozpoczął w centrali STRABAG w Austrii w 1996 roku. W latach 2001 – 2006 był dyrektorem naczelnym i członkiem zarządu BRVZ Sp. z o.o., spółki sektora usług finansowych należącej do grupy kapitałowej STRABAG.
Funkcję członka zarządu Strabag sp. z o.o. pełni od 2007 roku. Odpowiadał za segment budownictwa infrastruktury. Obecnie zarządza wszystkimi obszarami budownictwa STRABAG w Polsce. Za jego kadencji nastąpiła rozbudowa struktur regionalnych i ponad dwukrotnie wzrosły przychody i zatrudnienie. Firma stała wiodącym na rynku podmiotem budowlanym w kraju.
Wojciech Trojanowski jest członkiem Rady Pracodawców RP i przewodniczącym Platformy Budowlanej Pracodawców RP, członkiem zarządu Polsko – Niemieckiej Izby Przemysłowo Handlowej. Jest laureatem licznych nagród branżowych.
Joanna Burnos
LEADERIS Institute
Joanna Burnos - założycielka LEADERIS Institute
Założycielka LEADERIS Institute. Ekspertka Team Europe Direct. Dyrektorka Western Balkans Women’s Academy BAZA. Wykładowczyni Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Specjalistka w zakresie przywództwa, różnorodności i inkluzywności. Współtwórczyni i współprowadząca podcast „Departament Kobiet”. Doświadczenie zawodowe zdobywała także w międzynarodowej korporacji finansowej oraz firmie konsultingowej.
Absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego, Europejskiej Akademii Dyplomacji oraz European Women’s Academy w Brukseli. Stypendystka Solvay Brussels School of Economics and Management przy Wolnym Uniwersytecie w Brukseli.
Członkini Towarzystwa Ekonomistów Polskich, Rady Doradczej The Alliance of Her, Women in International Security, a także Rady Programowej Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
Prelegentka i moderatorka licznych konferencji krajowych i zagranicznych oraz autorka artykułów z zakresu rozwoju osobistego, przywództwa kobiet oraz spraw międzynarodowych.
Mariusz Poławski
Develia
Maiusz Poławski - Wiceprezes Zarządu Develia
Mariusz Poławski jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego (kierunek Zarządzanie). Ukończył Akademię Przywództwa w szkole biznesu Politechniki Warszawskiej oraz studia podyplomowe Blockchain – biznes, prawo, technologia na SGH.
Posiada ponad 20-letnie doświadczenie na stanowiskach menedżerskich. Przez 17 lat był związany z grupą kapitałową Marvipol, pełniąc funkcję dyrektora zarządzającego, dyrektora operacyjnego, członka zarządu oraz wiceprezesa zarządu. Od 2021 r. jest wiceprezesem zarządu Develii odpowiedzialnym za zakup gruntów oraz realizację inwestycji mieszkaniowych. W 2024 r. wybrany na członka zarządu warszawskiego i wrocławskiego oddziału PZFD.
Karolina Wójcik
SWPS Innowacje
Karolina Wójcik - Dyrektorka Zarządzająca, SWPS Innowacje
Dyrektorka Zarządzająca spółką celową Uniwersytetu SWPS – SWPS Innowacje, która prowadzi działalność konsultingową, badawczą i szkoleniową na rzecz biznesu oraz sektora publicznego. Doradczyni Prezesa Zarządu Pracodawców RP. Członkini Rady do spraw Kobiet na Rynku Pracy przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Psycholożka, badaczka, nauczycielka akademicka i trenerka biznesu. Prowadzi szkolenia m.in. z zakresu efektywnej komunikacji, motywowania pracowników i negocjacji. Posiada wieloletnie doświadczenia w zakresie prowadzenia badań jakościowych i ilościowych. A także koordynacji projektów badawczych i rozwojowych na rzecz biznesu oraz instytucji.
prof. nadzw. dr hab. Tomasz Siemiątkowski
Głuchowski Siemiątkowski Zwara Adwokaci i Radcowie Prawni
prof. nadzw. dr hab. Tomasz Siemiątkowski, adwokat
Doktor nauk ekonomicznych, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (kierownik Katedry Prawa Gospodarczego). Członek Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego (w kadencji 2015 – 2019, rozwiązanej w grudniu 2015 r.).
Przebywał w renomowanych zagranicznych ośrodkach naukowych: University of Minnesota, Carlson School of Management, University of California – Berkeley, Boalt Hall School of Law oraz Max – Planck – Institut für Ausländisches und Internationales Privatrecht w Hamburgu.
W latach 2013 – 2017 Przewodniczący rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Ponadto członek rady nadzorczej Royal Bank of Scotland Polska S.A. (2016 – 2019). Obecnie przewodniczący Rady Fundacji Energia dla Europy (FEDE) i przewodniczący Piłkarskiego Sądu Polubownego PZPN oraz członek rady nadzorczej SPR Wisła Płock S.A. (z ramienia właściciela – Gminy Miasta Płock).
Prof. Siemiątkowski był pomysłodawcą oraz współautorem ustawy o kontroli niektórych inwestycji, przyjętej przez Sejm, niemalże jednogłośnie, w 2015 r. Pełnił także funkcję doradcy prawnego społecznej akcji o dziejową sprawiedliwość (tzw. Apel 141), która doprowadziła do uchwalenia ustawy o zmianie ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych. Akcja ta umożliwiła „oskładkowanie” okresów działalności opozycyjnej, a przez to zwiększenie podstawy wyliczania wysokości świadczeń emerytalnych i rentowych byłych opozycjonistów.
Jest autorem monografii: Prokura w spółkach prawa handlowego oraz Odpowiedzialność cywilnoprawna w spółkach kapitałowych, współautorem i współredaktorem czterotomowego komentarza do kodeksu spółek handlowych.
W roku 2022 otrzymał od dziennika Rzeczpospolita „Nagrodę za działalność pro bono na rzecz wolności mediów w Polsce” („za zaangażowanie w obronę wolności słowa, działania służące wykazaniu niebezpieczeństw, jakie wiążą się z wejściem w życie tzw. LEX TVN”).
W 2018, 2020, 2021 i 2022 r. lider Rankingu Kancelarii Prawniczych „Rzeczpospolitej” w dziedzinie „prawo spółek i prawo handlowe”. W roku 2023 lider w dziedzinie „prawo handlowe, korporacyjne, fuzje i przejęcia”.
Paula Pul
LAWMORE
Paula Pul - przedsiębiorca, współzałożycielka LAWMORE
Przedsiębiorca, współzałożycielka LAWMORE – kancelarii wspierającej startupy i fundusze inwestycyjne; Specjalistka w zakresie inwestycji kapitałowych Venture Capital w spółki technologiczne.Od 2013 roku doradza startupom i inwestorom przy inwestycjach na niepublicznym rynku kapitałowym. Współorganizatorka MEET HER – wydarzeń networkingowych skierowanych do kobiet-liderek w biznesie i nauce. Członek Rady Fundacji Polska Innowacyjna. Mentorka w programach akceleracyjnych i inkubatorach przedsiębiorczości, gdzie pomaga młodym przedsiębiorcom w nawiązywaniu kontaktów z funduszami inwestycyjnymi i aniołami biznesu. Autorka licznych publikacji. Wprowadziła na polski rynek pojęcie founders agreement. Wyróżniona m.in. w rankingu Forbes 30 under 30 i Rising Stars – Prawnicy liderzy jutra.
dr hab. Krzysztof Zamasz
Grupa Veolia w Polsce
dr hab. Krzysztof Zamasz - Dyrektor Handlowy Grupy Veolia w Polsce, Wiceprezes Zarządu
Dr hab. Krzysztof Zamasz, dyrektor handlowy, wiceprezes zarządu Grupa Veolia w Polsce, prezes zarządu Veolia Energy Contracting Poland, odpowiedzialny za rozwój systemów ciepłowniczych, linii biznesowej woda i odpady Veolii w Polsce. Wcześniej, od lipca 2018 r. członek zarządu europejskiego funduszu inwestycyjnego Luma Holding, producenta cyny w Rwandzie, CEO LuNa Smelter, gdzie odpowiadał za strategiczne projekty w obszarze eksploracji i górnictwa na terenie Afryki Subsaharyjskiej. Od 2017 do 2018 r. członek zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W latach 2013-2015 r. był prezesem spółki energetycznej Enea, a od 2008 do 2013 r. pełnił funkcję wiceprezesa w spółce Tauron Polska Energia. Profesor nadzwyczajny Politechniki Śląskiej i Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Jest autorem lub współautorem ponad 40 publikacji i ekspertyz naukowo-badawczych. W swojej pracy badawczej koncentruje się wokół zagadnień związanych z ekonomiką energetyki, rynkiem energii, rynkiem mocy, przejęciem i konsolidacją spółek, innowacyjnością oraz zarządzaniem procesami logistycznymi.
Łukasz Łazarewicz
BETFAN
Łukasz Łazarewicz - Prezes Zarządu BETFAN
Łukasz Łazarewicz jest przedsiębiorcą o ponad 20-letnim doświadczeniu biznesowym, stale
poszukującym możliwości rozwoju na kolejnych polach.
W swojej karierze kierował monopolem loteryjnym Totalizator Sportowy, pełnił też kluczowe funkcje zarządcze w takich spółkach jak RAS Polska czy Ekstraklasa. Brał udział i współtworzył kluczowe kontrakty sponsorskie dla polskiego sportu T-Mobile i Ekstraklasa, Lotto i Ekstraklasa, Tauron
i Koszykówka, Grupa Carlsberg i Widzew Łódź. Wprowadził do Polski grę multijurysdykcyjną Eurojackpot. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.
Aktualne prezes zarządu, współzałożyciel firmy BETFAN, która w 2019 r. otrzymała licencję Ministerstwa Finansów na prowadzenie działalności bukmacherskiej, a obecnie jest zaliczana do największych legalnych bukmacherów w Polsce.
Konrad Howard
Booksy
Konrad Howard - Współzałożyciel i CTO/CPO/CIO w „Booksy”
Współzałożyciel i CTO/CPO/CIO w „Booksy”, jednym z najszybciej rozwijających się startupów na arenie międzynarodowej. Aplikacja Booksy działa w ponad 25 krajach świata w tym w USA, Europie m.in. we Francji, Hiszpanii, Anglii i w Polsce oraz w Brazylii i w RPA. Korzysta z niej ponad 40 mln użytkowników, aktualnie zajmuje 1. miejsce w kategorii lifestyle w 11 krajach na świecie. Wcześniej współtworzył „iTaxi”, pierwszą polską aplikację do zamawiania taksówek oraz software house „SensiSoft”.
Nagrodzony przez Huffington Post USA za “Most Innovative Web Site Of All Time”, laureat nagród American Design Awards i Golden Drum. Zwycięzca konkursu Międzynarodowego Centrum Biocybernetyki za prace w obszarze sztucznej inteligencji i robotyki.
Wspiera projekty, które mają pozytywny wpływ społeczny, m.in. jako business angel zainwestował w Smartschool – adaptacyjnego tutora AI, który wyrównuje szanse edukacyjne młodych ludzi w USA oraz w ForActive, aplikację dla branży sport & wellness, wspierającą użytkowników w rozwoju osobistym i zdrowym stylu życia.
Ewelina Antonowicz
Fashion Revolution Poland
Ewelina Antonowicz - Prezeska Fashion Revolution Poland
Ewelina Antonowicz – ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju w branży modowej i tekstylnej. Prezeska i współzałożycielka polskiego oddziału Fashion Revolution, współzałożycielka Sustainable Fashion Institute, absolwentka Sustainable Development. Ekspertka programu Climate Leadership oraz Okrągłego Stołu dla Zrównoważonej Mody w ramach United Nations Alliance for Sustainable Fashion. Wyróżniona na międzynarodowej konferencji „Strategies toward Green Deal Implementation – Water, Raw Materials & Energy”, finalistka Forbes 25 under 25 w kategorii zrównoważony rozwój i klimat. Autorka kampanii i publikacji branżowych, które pojawiają się cyklicznie w opiniotwórczych tytułach w Polsce i za granicą. Kuratorka i autorka projektów artywistycznych, wykładowczyni ekoprojektowania na Akademii Sztuk Pięknych. Projektuje rozwiązania dla wyzwań XXI wieku, współpracuje nad wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań do strategii zrównoważonego rozwoju marek i instytucji.
Artur Popko
Polska Liga Siatkówki
Artur Popko - Prezes Zarządu PLS S.A.
Urodzony w 1971 roku polski menedżer sportu. Absolwent AWF Gdańsk, pomysłodawca i założyciel Polskiej Ligi Siatkówki, która od 2000 roku zarządza zawodowymi rozgrywkami siatkarskimi najwyższego szczebla w Polsce – PlusLigą, TAURON Ligą i TAURON 1. Ligą. Obecny prezes Zarządu Polskiej Ligi Siatkówki oraz wiceprezes zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
Popko, poza stworzeniem podstaw zawodowych lig siatkarskich w naszym kraju, ma także udział w wielu innych znaczących dla polskiej siatkówki projektach, jak debiucie biało-czerwonych w Lidze Światowej w 1998 roku, budowie podwalin polskiej siatkówki plażowej, stworzeniu projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych czy stworzeniu mistrzostw Polski Oldboyów. Wraz ze swoim zespołem współpracowników, zarówno w PLS jak i w PZPS, miał spory wkład w liczne sukcesy sportowe biało-czerwonych reprezentacji oraz sukcesy klubów w europejskich pucharach.
dr Adam Czerniak, Prof. SGH
Dyrektor ds. badań Polityka Insight
dr Adam Czerniak, Prof. SGH - Dyrektor ds. badań Polityka Insight
Adam Czerniak jest profesorem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie kieruje pracami Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej. Ponadto pełni funkcję dyrektora ds. badań w centrum analitycznym Polityka Insight, w ramach którego przygotowuje ekspertyzy i raporty komercyjne dla biznesu oraz administracji publicznej. Do 2012 r. pracował jako ekonomista bankowy, wcześniej współpracował z Bankiem Światowym oraz Fundacją FOR, był też stypendystą Ronald Coase Institute. Jest autorem publikacji naukowych z zakresu mieszkalnictwa, ekonomii politycznej kapitalizmu oraz socjologii ekonomicznej i ekonomii instytucjonalnej. Polski reprezentant w radzie European Master in Official Statistics działającej przy Eurostacie w kadencji 2021-2023 oraz 2024-2026.
płk rez Piotr Gąstał
Były dowódca jednostki specjalnej "GROM"
płk rez Piotr Gąstał - Ekspert, były dowódca jednostki specjalnej "GROM"
W styczniu 1989 rozpoczął zasadniczą służbę wojskową w Wojskach Obrony Powietrznej Kraju. Jesienią 1991 rozpoczął służbę w Jednostce Wojskowej GROM; był w komórkach: rozpoznania, operacyjnej i w zespołach bojowych. W 1993 wszedł w skład zespołu mającego za zadanie stworzyć Grupę Łodzi Bojowych w GROM. W 1994 pułkownik Gąstał wziął udział w operacji „Przywrócić Demokrację” na Haiti. W 1996 został wysłany w skład misji Narodów Zjednoczonych UNTAES w Slawonii. W 1997 uczestniczył w operacji pochwycenia Slavka Dokmanovicia (operacja Little Flower). W kolejnych latach odbył szereg dodatkowych kursów i szkoleń w Stanach Zjednoczonych oraz Niemczech. W 2008 w Naval Postgraduate School w Monterey otrzymał stopień magistra nauk bezpieczeństwa narodowego – zwalczanie terroryzmu polityka i strategia.
W 1999 wziął udział w misji OBWE KVM w Kosowie, podczas której wykonywał zadania ochrony osobistej szefa Misji Williama Walkera. W 2003 pułkownik Gąstał uczestniczył w operacji „Iracka Wolność” jako oficer operacyjny, współpracując z Navy Seals i Army Special Forces. Po powrocie z Iraku w 2004 powierzono mu stworzenie Grupy Naprowadzania Lotniczego Wsparcia Ogniowego (JTAC). W sierpniu 2011 Minister Obrony Narodowej wyznaczył pułkownika Gąstała na dowódcę JW GROM. Stanowisko to piastował do 8 września 2016.
Katarzyna Wszoła
Veolia Energia Polska
Katarzyna Wszoła - Dyrektor ds. innowacji w Grupie Veolia Energia Polska
Dyrektorka innowacji z ponad 12 letnim doświadczeniem w zakresie zarządzania innowacjami i pracami badawczo-rozwojowymi. Współpracowała z korporacjami, małymi i średnimi przedsiębiorstwami, organizacjami pozarządowymi, startupami i uczelniami technologicznymi.
Obecnie Dyrektor ds. innowacji w Grupie Veolia Energia Polska (+4500 pracowników). Odpowiedzialna za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, realizację pilotażowych wdrożeń, projektowanie procesów zarządzania innowacjami oraz budowanie kultury innowacyjności, zespół +20.
Stała na czele instytucji rozwijającej ekosystem innowacji i R&D z ponad 60 wiodącymi korporacjami i MŚP w Polsce; inicjatywa skupiała ponad 160 dyrektorów i menedżerów pracujących powyższych obszarach różnych branż.. Wiceprezes Stowarzyszenia SIMS, utworzonego przez wielofunkcyjne zespoły naukowców z 60 uczelni i instytutów badawczych w Polsce, zajmujące się zarządzaniem infrastrukturą naukowo-badawczą. Członkini Global Shapers Community powołanej do życia przez Światowe Forum Ekonomiczne.
Szkolona z zakresu Zarządzania Infrastrukturą Badawczo-Rozwojową i Komercjalizacji w Instytucie Fraunhofera, Max Planck Gesellschaft, Politechnice Drezdeńskiej i IBM w Nowym Jorku; absolwentka Programu Komercjalizacji i Przedsiębiorczości na Uniwersytecie w Lund w Szwecji. Absolwentka Leadership Academy for Poland organizowanej przez Center for Leadership.
Wioleta Wramba
TVP INFO
Wioleta Wramba - Dziennikarka i prezenterka TVP INFO
Pierwsze dziennikarskie kroki stawiała podczas studiów na Uniwersytecie Warszawskim w Radiu Kampus. Później stanęła przed kamerą telewizyjną i tak już zostało- Wioleta Wramba dzieli te dwa światy. To prezenterka telewizyjna i radiowa, od zeszłego roku związana jest z Polskim Radiem Radio Dla Ciebie, ale większość, bo 12 lat, swojego zawodowego życia spędziła w Telewizji Polsat. To tam prowadziła serwisy informacyjne w stacjach: Wydarzenia24, Polsat News, jak i na głównej antenie. Od stycznia tego roku dołączyła do grona dziennikarzy Telewizji Polskiej. Można ją oglądać w TVP info gdzie nie tylko jest gospodynią porannych pasm, prowadzi też sobotnie talk show „100 Pytań Do…”
Piotr Osiecki
ALTUS
Piotr Osiecki - założyciel i wieloletni Prezes Zarządu ALTUS S.A.
Piotr Osiecki jest założycielem i wieloletnim Prezesem Zarządu ALTUS Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A. (obecnie: ALTUS S.A.)- Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych zarządzającego na polskim rynku historycznie największym wolumenem aktywów ponad 18 miliardów złotych.
Doradca inwestycyjny (licencja nr 128) i licencjonowany makler papierów wartościowych (licencja nr 991). Piotr Posiada tytuł CFA (Chartered Financial Analyst).
Piotr Osiecki i jego firma padły ofiarą bezwzględnego aparatu Państwa wymierzonego w polskich niezależnych przedsiębiorców.
Wojciech Raduchowski-Brochwicz
Adwokat, pułkownik
Wojciech Raduchowski-Brochwicz - Adwokat, pułkownik
Urodzony w 1960 roku w Kłodzku.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (1984).
Działacz opozycji demokratycznej w okresie stanu wojennego.
Asystent na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego (1986-1990).
Radca prawny (1987), aplikacja sądowa i egzamin sędziowski (1985-1987).
Od 1990 w służbie państwowej:
– Doradca Ministra Spraw Wewnętrznych, Zastępca Dyrektora Zarządu Kontrwywiadu Urzędu Ochrony Państwa, Doradca Prezesa Rady Ministrów, Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej, Doradca Prezesa Narodowego Banku Polskiego, Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadzorujący Straż Graniczną, Państwową Straż Pożarną, Obronę Cywilną, Biuro Ochrony Rządu, Nadwiślańskie Jednostki Wojskowe, Jednostkę Wojskową GROM, Urząd Migracji.
– Sekretarz Komitetu Rady Ministrów ds. Zarządzania Kryzysowego,
-Wojewoda Łódzki.
– Członek wielu misji zagranicznych, absolwent szkoleń specjalistycznych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji.
Arbiter w KNF.
– W latach 1990-1992 uczestnictwo w tworzeniu Urzędu Ochrony Państwa, Jednostki Wojskowej GROM, Straży Granicznej i Obrony Cywilnej.
– Pułkownik.
Praktyka adwokacko-radcowska od 2000 roku. Doradca ds. bezpieczeństwa energetycznego spółek Skarbu Państwa oraz obrońca w sprawach karnych.
Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności, Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Obronności Kraju, Srebrną Odznaką GROM, Odznaką Straży Granicznej, Odznaką Honorową imienia gen. Stefana Roweckiego „Grota”.
Od 2024 urzędnik w MSWiA oraz w KPRM.
Ligia Kornowska
Polska Federacja Szpitali
Ligia Kornowska - Lekarz, dyrektor zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali
Lek. Ligia Kornowska – lekarz, dyrektor zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali, organizacji zrzeszającej największą liczbę szpitali w Polsce. Propagatorka AI w medycynie, liderka Koalicji AI w zdrowiu. Co-founder i Prezes Zarządu Data Lake i Fundacji Podaruj Dane. Wyróżniona na listach „25 under 25” i „30 under 30” Forbes’a, od 4 lat wyróżniana na liście „100 najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia”. Była CEO/dyrektor kilku startupów medycznych. Prelegentka i moderator licznych konferencji sektora ochrony zdrowia o zasięgu krajowym i międzynarodowym.
Agnieszka Filipiak
Forbes Women
Agnieszka Filipiak - zastępczyni redaktorki naczelnej "Forbes Women"
W mediach od 2008 roku. Zaczynała jako dziennikarka w gospodarka.gazeta.pl, a następnie w wyborcza.biz i dziale gospodarczym „Gazety Wyborczej”. Później w Ringier Axel Springer Polska kolejno jako wydawczyni newsweek.pl, wydawczyni forbes.pl oraz zastępczyni redaktorki naczelnej „Forbes Women”.
Autorka licznych korespondencji z krajów bałtyckich i Kaukazu Płd. Współautorka przewodników po Litwie, Łotwie i Estonii wydanych przez Wydawnictwo Pascal.
Członkini założycielka Stowarzyszenia FemGlobal. Kobiety w polityce międzynarodowej.
Ekspertka od krajów Kaukazu Płd.: Armenii, Azerbejdżanu i Gruzji. Komentatorka polityki owych krajów w mediach. Autorka newslettera o Kaukazie Płd. : agfilipiak.substack.com.
Jacek Bednarz
Alioth Foundation
Jacek Bednarz - Ekspert w Alioth Foundation
Prawnik z ukończoną aplikacją sędziowską. Wraz z Alioth Foundation odpowiada za podnoszenie świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa oraz wspieranie procesu budowy kultury strategicznej w Polsce.
Jako dyrektor zarządzający w grupie Alioth Group zarządza spółkami operującymi m.in. w sektorze energetycznym, spawalniczym oraz wojskowym. Doradza również w obszarze obsługi technicznej samolotów i silników wojskowych od obsługi flightline, przeglądów okresowych, analizy defektów przez naprawy warsztatowe po modyfikacje samolotów i silników wojskowych.
Wcześniej, przez blisko trzydzieści lat związany z zawodowym sportem, piłką nożną jako zawodnik, trener, agent piłkarski, dyrektor sportowy, rzecznik prasowy, prezes klubów piłkarskich w Polsce oraz członek Zarządu i członek rady nadzorczej spółki Ekstraklasa SA. Posiada 20 letnie doświadczenie w zarządzaniu spółkami akcyjnymi działającym w obszarze sportu.
Sylwia Czubkowska
Dziennikarka
Sylwia Czubkowska - Dziennikarka
Wieloletnia dziennikarka ekonomiczna i technologiczna takich tytułów jak Gazeta Wyborcza, Dziennik Gazeta Prawna i Przekrój. Prowadząca podcast „Techstorie” w radiu Tok FM.
Twórczyni magazynu Spider’sWeb+ nominowanego w 2022 r. do nagrody Grand Press Digital. Wielokrotnie nominowana do najważniejszych nagród dziennikarskich: Grand Press, nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej, nagrody im. Marka Króla. Czterokrotna laureatka nagród Prezesa Urzędu Patentowego za teksty na temat innowacji. Laureatka nagrody im. prof. Romana Czerneckiego oraz nagrody Instytutu Reportażu “Temat: uchodźcy”.
Autorka książki “Chińczycy trzymają nas mocno”, wydanej w 2022 r. przez wydawnictwo Znak.
Maciej Zakrocki
TVP INFO
Maciej Zakrocki - Dziennikarz / Ekspert ds. Unii Europejskiej, TVP INFO
Maciej Zakrocki, przez 30 lat dziennikarz w TVP, a od 9 lat także autor audycji radiowych w stacji TOK FM. Specjalizuje się w historii najnowszej i Unii Europejskiej. Śledził z bliska proces akcesji Polski do UE od 5 kwietnia 1994 roku, kiedy to polski rząd złożył wniosek o członkostwo w UE. Od tego czasu powstały niezliczone programy telewizyjne wywiady, publikacje, w tym książka „Przepustka do Europy” wydana w 2014 roku. Przez 8 lat przygotowywał dla TVP cykl „Debata po europejsku” realizowany w studiach Parlamentu Europejskiego, z udziałem posłów ze wszystkich państw Wspólnoty.
Od pięciu lat w każdy poniedziałek w radiu TOK FM realizuje autorski cykl pt. Magazyn Europejski. Sprawy UE są też stałym tematem wieczornych, poniedziałkowych audycji z cyklu „Maciej Zakrocki przedstawia”. Podczas każdej sesji plenarnej PE w Strasburgu, środowe audycje z tego cyklu są „wydaniem specjalnym” poświęconym najważniejszym tematom sesji. Był moderatorem wielu „Dialogów Europejskich” organizowanych przez Komisję Europejską lub Parlament. Zaliczany jest do grona dziennikarzy/ekspertów ds. Unii Europejskiej. Jest członkiem Team Europe Direct.
Małgorzata Nitner
DESA Unicum
Małgorzata Nitner - Dyrektor Sprzedaży DESA Unicum
Dyrektor Sprzedaży DESA Unicum – największego domu aukcyjnego w Europie Środkowo-Wschodniej, z którym jest związana od 2018 roku. Jako doradczyni sprzedaży współtworzy z klientami kolekcje sztuki dawnej oraz współczesnej. Koordynowała pionierskie na polskim rynku sztuki projekty: aukcję Rzeźby i Form Przestrzennych, monograficzną aukcję prac Magdaleny Abakanowicz czy aukcję Sztuki Współczesnej Nowego Pokolenia po 1989. Specjalizacje te pokrywają się z prywatnymi zainteresowaniami sztuką – bacznie śledzi notowania polskich artystek na świecie oraz nowe osobowości artystyczne pojawiające się na rynku aukcyjnym i galeryjnym. Od 2020 roku należy do wąskiego grona polskich aukcjonerów i aukcjonerek. Pełnienie tej funkcji to jej ulubiony element całego procesu aukcyjnego.
Absolwentka historii sztuki IHS UW oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Wiedzę na temat funkcjonowania rynku sztuki zdobywała również w ramach studiów na paryskim instytucie SciencesPo.
Paweł Wojtala
PZPN
Paweł Wojtala - Członek Zarządu PZPN
Urodzony 27 października 1972 roku w Poznaniu były reprezentant Polski, a obecnie działacz, od 2016 roku Prezes Zarządu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.
Posiadam wykształcenie wyższe z tytułem Executive MBA, prywatnie jestem ojcem trójki dzieci. Wychowywałem się piłkarsko w znanej z wysokiego poziomu szkolenia „Poznańskiej Trzynastce”, z której w 1987 roku przeszedłem do Lecha Poznań. Występując w nim przez dziewięć lat, zdobyłem z klubem dwa tytuły Mistrza Polski oraz Superpuchar Polski. W tym czasie dzięki dobrej grze zostałem powołany do reprezentacji Polski. W biało-czerwonych barwach rozegrałem łącznie 12 spotkań. Po latach gry w Lechu zostałem zawodnikiem Widzewa Łódź, z którym wywalczyłem awans do Ligi Mistrzów i kolejne mistrzostwo, po czym zdecydowałem się na wyjazd zagraniczny dołączając do grającego w Bundeslidze Hamburger SV. Z tego klubu trafiłem do Werderu Brema, z którym sięgnąłem po Puchar Niemiec. Za zachodnią granicą występowałem też m.in. w LR Ahlen, Karlsruher S.C. oraz Rot Weiß Oberhausen, a po powrocie do kraju w Legii Warszawa i ponownie w Lechu.
Po zakończeniu kariery rozpocząłem działalność biznesową współprowadząc firmę w branży nieruchomości. Członek Rad Nadzorczych EC Będzin SA, Poznańskiego Banku Spółdzielczego. Doświadczenie piłkarskie wykorzystywałem jako Dyrektor Wykonawczy w KGHM Zagłębie Lubin w latach 2012-13, a także pracując jako ekspert dla stacji telewizyjnych krajowych i
zagranicznych.
W 2016 roku zostałem wybrany na stanowisko Prezesa Zarządu Wielkopolskiego ZPN, z reelekcją w roku 2020. Pełnię również funkcję Członka Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej od
2016 roku.
Grzegorz Stańczuk
VERTICAL
Grzegorz Stańczuk - Prezes Agencji VERTICAL
Grzegorz Stańczuk posiada wieloletnie doświadczenie w łączeniu biznesu i sportu. Pozyskiwał i implementował największe kontrakty sponsoringowe w Polsce.
Przez blisko dwa lata sprawował stanowisko dyrektora marketingu i sponsoringu w Polskim Związku Piłki Nożnej. Odpowiadał za cześć biznesową największej federacji sportowej w Polsce. Doprowadził m.in. do podpisania największego kontraktu sponsoringowego w historii związku z prywatną firmą – InPost.
Wcześniej przez cztery lata pracował w spółce Ekstraklasa, gdzie jako zastępca dyrektora sponsoringu zajmował się obsługą kluczowych partnerów biznesowych piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy m.in. Lotto, Stihl, Oshee. W 2019 roku objął stanowisko prezesa zarządu klubu piłkarskiego Arka Gdynia.
Przez wiele lat pracował również w największych sieciowych agencjach public relations (m.in. Havas Warsaw, TBWA), gdzie tworzył oraz wdrażał strategie dla marek globalnych oraz ogólnopolskich, takich jak Louis Vuitton Moët Hennessy, Samsung, Credit Agricole, Carlsberg czy Energa. Brał udział w obsłudze wielkich imprez sportowych m.in.: Samsung Irena Women’s Run, ENERGA Basket Cup, World Cyber Games oraz Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Jako manager sportowy współpracował m.in. z Dariuszem Michalczewskim, Joanną Jędrzejczyk czy Izu Ugonohem.
Obecnie prowadzi agencję marketingu sportowego i brokera reklamowego – Vertical – specjalizującego się w kontraktach łączących biznes i sport.
Karolina Jędrzejewska
Dziennikarka POLSAT NEWS
Karolina Jędrzejewska - Dziennikarka POLSAT NEWS
Karolina Jędrzejewska to doświadczona dziennikarka, aktualnie związana z Polsat News. Swoją karierę dziennikarską rozpoczęła w Faktach TVN, gdzie przez trzy lata zdobywała cenne doświadczenie i rozwijała swoje umiejętności. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, co daje jej solidne podstawy w zakresie prawa.
Karolina może się pochwalić znaczącymi osiągnięciami zawodowymi. Jest współautorką głośnych materiałów dotyczących afery receptowej w 2023 roku, a także reportaży dotyczących opieki okołoporodowej w Polsce. Jej praca jest doceniana za rzetelność i głęboką analizę problemów społecznych i prawnych.
Wolny czas poświęca swoim licznym zainteresowaniom, wśród których znajdują się stosunki międzynarodowe, polityka, prawo, dyplomacja, ekologia i zrównoważony rozwój. Karolina pasjonuje się również literaturą faktu, teatrem, żeglowaniem oraz jogą, co pozwala jej na zachowanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.
Wojciech Cygan
PZPN
Wojciech Cygan - Wiceprezes PZPN ds. Piłkarstwa Profesjonalnego
Adwokat. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Podyplomowe Studium Prawa Autorskiego, Wydawniczego i Prasowego w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W latach 2007–2011 odbył aplikację adwokacką w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach i zdał pomyślnie egzamin adwokacki.
Działacz sportowy.
W latach 2012-13 Wiceprezes, a następnie do 2017 roku Prezes Zarządu GKS GieKSa Katowice S.A. Był także Przewodniczącym Rady Nadzorczej Klubu Hokejowego GKS Katowice S.A.
W latach 2018–2021 był prezesem Rakowa Częstochowa. Za jego kadencji drużyna piłkarska awansowała do Ekstraklasy, zdobyła wicemistrzostwo Polski, Puchar Polski i Superpuchar Polski. 1 stycznia 2022 został przewodniczącym rady nadzorczej klubu. W trakcie jego kadencji Raków zdobył kolejne wicemistrzostwo Polski, Puchar Polski i Superpuchar Polski, a także największy sukces – pierwsze w historii mistrzostwo Polski oraz awans do Ligi Europy UEFA.
W latach 2011–2016 był członkiem Wydziału ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich Śląskiego Związku Piłki Nożnej. W latach 2012–2016 był członkiem Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych przy Polskim Związku Piłki Nożnej.
W latach 2016–2019 przez dwie kadencje pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu stowarzyszenia Pierwsza Liga Piłkarska. W 2021 został Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Ekstraklasa S.A., a w czerwcu 2023 Przewodniczącym tego gremium.
W latach 2016–2021 był Członkiem Zarządu, a od 2021 roku jest Wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) ds. Piłkarstwa Profesjonalnego.
Jest także członkiem Komisji Hattrick Unii Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA).
Agata Frankiewicz
Ekspertka w obszarze gospodarki cyrkularnej, ESG, raportowania i strategii CSR
Agata Frankiewicz - Ekspertka w obszarze gospodarki cyrkularnej, ESG, raportowania i strategii CSR
Circular Economy | Waste to product | CSR Strategy | ESG | CEO & Founder Dekoeko.com | Climate Leadership Expert | CSR lecturer ALK Koźmiński
Agata Frankiewicz – posiada bogate doświadczenie w obszarze gospodarki o obiegu zamkniętym, upcyklingu i nurcie „waste to product”. Ekspertka w obszarze gospodarki cyrkularnej, ESG, raportowania i strategii CSR. Wspiera największe firmy w Polsce i za granicą w zakresie budowania zrównoważonych i bardziej cyrkularnych marek i organizacji. Ekspertka w programie UNEP-GRID Climate Leadership. Wykładowczyni na studiach podyplomowych „CSR – Zrównoważony rozwój w organizacjach” w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Uczestniczka studiów na Collegium Civitas w Warszawie „Manager CSR. Zrównoważony rozwój i ESG”. Założycielka i Dyrektor zarządzająca innowacyjnej platformy upcyklingowej Dekoeko.com, która pomaga wdrażać funkcjonalne produkty konsumenckie wykonane w 100% z odpadów pochodzących od firm. Absolwentka największego w Europie programu akceleracyjnego Startupbootcamp Commerce w Amsterdamie. Mentorka kobiecych biznesów. Pasjonatka ruchu zero waste, circular economy i ekologii.
Ukończyła Zarządzanie międzynarodowe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na UJ, Psychologię reklamy na UW, Szkołę Strategów SAR o specjalności Strategia Marki oraz studia “Manager CSR. Zrównoważony rozwój i ESG”. Posiada tytuł Bachelor holenderskiej uczelni biznesowej Avans Hogeschool.
Inicjatorka i współzałożycielka Koalicji na Rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego “Reconomy”. Finalistka TheNextWomen Pitch competition oraz European Women Challenge. Forbes umieścił Deko Eko jako jedną z 60 najlepiej rokujących firm, prowadzonych przez kobiety na świecie, a Wysokie Obcasy uznały Agatę Frankiewicz za jedną z „50 śmiałych kobiet 2018 roku zmieniających świat na lepsze”. Finalistka Business Women of the Year 2019 oraz jedna z 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie 2020.
Karierę zawodową rozpoczynała w British American Tobacco. Współtworzyła strategie marketingowe dla takich marek jak Bakoma, Hoop Cola, Bols, Mixelectronics, Herbapol, Ernst&Young, Tymbark pracując w agencjach reklamowych w Krakowie i Warszawie.
Do największych osiągnięć zawodowych Agaty podczas rozwijania własnej działalności można zaliczyć: zbudowanie międzynarodowej platformy upcyklingowej z ponad 700 partnerami specjalizującymi się w tworzeniu produktów z różnorodnych materiałów odpadowych, wdrożenie na szeroką skalę w Polsce metod upcyklingu odpadów w projektach realizowanych dla takich firm jak McDonald’s, IKEA, Polpharma, Coca Cola, Castorama, Ergo Hestia, Accenture, BNP Paribas etc..
dr Stanisław Trzciński
Kulturoznawca i ekonomista
Stanisław Trzciński - Kulturoznawca i ekonomista
Kulturoznawca i ekonomista. Doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie nauki o kulturze i religii. Nauczyciel akademicki i członek zespołu Centrum Badań nad Gospodarką Kreatywną Uniwersytetu SWPS w Warszawie, ponadto wykłada w Collegium Civitas w Warszawie i Collegium Da Vinci w Poznaniu. W 2023 roku otrzymał wyróżnienie JM Rektora Uniwersytetu SWPS za rozprawę doktorską. Bada rynek muzyczny i odbiorców muzyki. Autor wydanej nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN książki „Zarażeni dźwiękiem. Rynek muzyczny w czasach sztucznej inteligencji”. Laureat Nagrody Specjalnej ZAiKS-u w 2022 roku za wieloletni wkład w rozwój polskiej kultury. Przedsiębiorca, menedżer kultury, promotor koncertowy, wydawca i dziennikarz muzyczny. Prezes zarządu STX Music Solutions i współwłaściciel STX Jamboree. Organizator gal wręczenia nagród Fryderyk. Dyrektor ds. artystycznych i repertuarowych Universal Music Polska.
Patrycja Maciejewicz
Wyborcza.biz
Patrycja Maciejewicz - Wiceszefowa serwisu Wyborcza.biz
Patrycja jest wiceszefową serwisu Wyborcza.biz. Z Gazetą Wyborczą związana od 2000 roku. Specjalizuje się w makroekonomii, polityce pieniężnej, międzynarodowych stosunkach gospodarczych, handlu i zagadnieniach ekonomii politycznej a także w kwestiach związanych z kryzysem klimatycznym i transformacją energetyczną. Bliska jest jej idea wzmacniania roli kobiet w polityce, życiu gospodarczym i społecznym.
Jest absolwentką Leadership Academy for Poland, jednego z najbardziej uznanych programów przywództwa w kraju, prowadzonego wspólnie z wykładowcami z Harvard Kennedy School.
W latach 2023-24 była stypendystką Reuters Institute for the Study of Journalism na Uniwersytecie Oksfordzkim. Badała temat pozwów SLAPP (Strategic Lawsuits Against Public Participation), którymi zastraszane i paraliżowane są wolne media. Od wielu lat jest komentatorką ekonomiczną w Radiu TOK FM.
Maja Michalak
Historyczka sztuki
Maja Michalak - Historyczka sztuki
Historyczka sztuki, od 14 lat zakochana w sztuce, a od 8 lat edukuje w tym zakresie. Założycielka firmy “Poza Ramami”, twórczyni autorskich szkoleń i warsztatów o sztuce. Na co dzień współpracuje z największymi instytucjami muzealnymi w Polsce. Ambasadorka Stowarzyszenia Przyjaciele Muzeum Narodowego w Warszawie. Prowadząca podcast „Sztuka Poza Ramami”, w którym rozmawia z najważniejszymi ludźmi ze świata sztuki. W social mediach tworzy społeczność osób zaangażowanych w poznawanie kultury. Na profilu @pozaramami zaraża pasją do sztuki ponad 40 tysięcy osób.
dr inż. Krzysztof Okrent
KGHM ZANAM
dr inż. Krzysztof Okrent - Dyrektor Działu Badań i Rozwoju w KGHM ZANAM S.A.
Dyrektor Działu Badań i Rozwoju w KGHM ZANAM S.A., od 2007 roku związany z branżą produkcji maszyn górniczych dla kopalń podziemnych, ekspert w dziedzinie systemów sterowania i automatyki, doświadczenie i wiedza w zakresie napędów i bateryjnych źródeł zasilania poparte wdrożeniami szeregu nowatorskich produktów w przemyśle górniczym, współautor wielu innowacyjnych produktów i rozwiązań dla górnictwa w zakresie samojezdnych maszyn górniczych
Filip Konopczyński
Prawnik, analityk regulacji sztucznej inteligencji
Filip Konopczyński - Prawnik, analityk regulacji sztucznej inteligencji
Prawnik, analityk regulacji sztucznej inteligencji, polityk cyfrowych i nowych technologii. Publikował m.in. w Rzeczpospolitej, Gazecie Wyborczej, Polityce, Krytyce Politycznej, Przekroju, Kulturze Liberalnej, Newsweeku. Prawnik i kulturoznawca, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, stypendysta German Marshall Fund of the US i Visegrad Insight.